
Fakkeltog for psykisk helse 2025
Fakkeltog for Psykisk Helse 2025 ![]()
Etter suksessen i fjor, da gatene våre ble fylt med lys, varme og fellesskap, inviterer vi igjen hele byen til å gå sammen for psykisk helse. Det var en helt nydelig opplevelse å se så mange stå skulder ved skulder i fjor – og i år håper vi at enda flere blir med og opplever samholdet ![]()
Program for kvelden:
19.00 – Standene åpner
19.30 – Oppstart på Rådhusplassen med byens egen THIS IS Yvonne! Som varmer opp stemningen ![]()
19.45 – Fakkeltog gjennom byen ![]()
20.15 – Hovedtale ved Helsesista (Tale Maria Krohn Engvik) ![]()
Etter talen:
Konsert med byens egen The Screwups
Det blir servert kjempe gode wraps fra kvinneguppa i Rødekors ![]()
Kaffe og kakao fra Jacu og vafler med tilbehør fra Kirkens SOS – servert etter fakkeltoget, når vi samles igjen på plassen.
– Avslutning og opprydning
Fakkeltoget handler om å spre lys, varme og håp i vintermørket. Vi går sammen for å minne hverandre på at ingen skal stå alene.
Ta med venner, familie og naboer – sammen skaper vi samhold, glede og håp midt i mørketiden.
“Ingen skal stå alene – bli med i fakkeltoget for psykisk helse ![]()
”
Fakkeltoget er et samarbeid mellom @kirkens bymisjon- I jobb ung, @fontenehusetålesund, @Kirkens SOS Møre og Romsdal, @mentalhelse Ålesund og @Røde Kors Omsorg.
Andre kommende arrangementer


